اموزش نصب پرده های جدید

[ad_1]

 نصب پردهای جدید,نحوه نصب پرده

آشنایی با طریقه نصب پرده

روش نصب پرده های جدید

استفاده از پرده های دوتایی در دو طرف یک میله معمولا جزو گزینه های بسیار رایج به حساب می آید. شما می توانید از این روش برای نصب پرده هر گونه پنجره ای استفاده کنید. در ادامه با نحوه نصب پرده های متفاوت آشنا شوید.

آموزش نصب پردهای جدید:

اندازه گیری طول میل پرده (چوب پرده):

اندازه گیری طول پنجره ها، متناسب با نوع پرده ای که انتخاب کرده اید انجام می شود. با توجه به نوع پرده، میل پرده می تواند روی دیوار یا بر روی سقف نصب شود.

نصب پایه های میل پرده :

نصاب پرده با استفاده از یک وسیله، محل قرارگیری میل پرده و پایه ها و جای پیچ های آن را با علامت مشخص کنید. سپس با استفاده از دریل و رول پلاک، اقدام به نصب پایه های میل پرده کنید.

نصب میل پرده :

بعد از نصب پایه ها نوبت به خود میل پرده می رسد. در نظر داشته باشید که میل پرده نباید با درب یا پنجره فاصله زیادی داشته باشد.

نصب پرده :

در مرحله آخر پرده همراه با قرقره های آن به میل پرده متصل می شود و با استفاده از یک قرقره و نخ، پرده را در ریل جا به جا می کنند. برای نصب والن یا پارچه های دیگر، پایه دیگری که ثابت است جلوی میل پرده نصب می شود تا والن بر روی آن قرار بگیرد.

اموزش نصب پردهای جدید,نصب پرده

نصب پردهای ساده

نصب ریل پرده ساده

مهمترین مرحله نصب پرده ها به نصب ریل پرده مربوط می شود شما باید مشخص کنید که میله پرده تان را در چه قسمتی نصب کنید. مشخص کردن محل نصب ریل پرده به نوع و سبک پنجره، نوع پرده و ارتفاع تا سقف بستگی دارد که باید قبل از نصب مشخص کنید.

نصب پردهای ساده,طریقه نصب پرده

راهنمای نصب پرده

ابتدا محل نصب ریل پرده را مشخص کنید

برای نصب ریل پرده های استاندارد که در دو طرف از پنجره آویزان می شوند، بهتر است محلی بین بالاترین قسمت پنجره و سقف را برای نصب ریل پرده انتخاب کنید. این موضوع زمانی به این صورت انجام می شود که بیش از 30 سانتیمتر بین لبه پنجره و سقف فاصله وجود داشته باشد. اگر دوست دارید که پرده هایتان بلندتر نشان دهد، برای نصب ریل پرده بهتر است که پرده را نزدیک به سقف نصب کنید و از میله پرده مخفی استفاده کنید. به طور کلی باید در زمان نصب ریل پرده تصمیم بگیرید که ارتفاع پرده تان چقدر باشد و چه مقدار از پنجره را بپوشاند.

اموزش نصب پرده,اصول نصب پرده

نصب پرده به دیوار

بیشتر بخوانید:  مدل کاشی بین کابینتی

سبک پرده هایتان را انتخاب کنید

سبک و مدل پرده های شما می تواند روی نصب ریل پرده هایتان مؤثر باشد زیرا همانطور که می دانید نحوه نصب ریل اتومات با ریل ساده متفاوت است و این موضوع باید در ابتدای کار مشخص شود. در نظر بگیرید که می خواهید از پنل های تزئینی استفاده کنید و یا ترجیح می دهید میله پرده مخفی برای پرده هایتان نصب کنید. مشخص کنید که قرار است پرده هایتان چگونه باز شود. دوست دارید پرده ها به دو طرف باز شوند و یا به یک طرف و قبل از نصب همه این موارد را تعیین کنید.

نحوه نصب پرده,آموزش نصب پرده

آشنایی با اصول نصب پرده

اندازه گیری ها را با دقت انجام دهید

با متر ارتفاع میله پرده را تا زمین و از کناره ها به طور دقیق اندازه گیری کنید و علامت بزنید. دقت کنید که فاصله میله پرده از قاب پنجره در دو طرف کاملاً با هم مساوی باشد. پیچ ها را در محل صحیح خود نصب کنید و فراموش نکنید که این مرحله یکی از مهمترین مراحل نصب ریل پرده است.

بست ها را به صورت موقت نصب کنید

بعد از اینکه محل نصب ریل پرده را مشخص کردید، بست ها را به طور موقت به دیوار پیچ کنید تا از درست بودن موقعیت اندازه گیری شده مطمئن شوید و با تراز بررسی کنید که میله پرده صاف باشد.

نصب پرده,نصب پردهای جدید

نصب ریل پرده به دیوار

نقاط مورد نظر را با مته سوراخ کنید و براکت ها را نصب کنید

برای نصب ریل پرده باید مکان هایی را که برای اتصال پیچ علامتگذاری کرده اید، با دریل سوراخ کنید. اکنون دو طرف پنجره را علامت گذاری کنید و سوراخ کنید دقت کنید علامت ها در 2 طرف پنجره باید مساوی و فاصله ها به یک اندازه باشند. رول پلاک را داخل سوراخ قرار دهید و محکم کنید. پیچ را از داخل پایه عبور بدهید و درون رول پلاک قرار دهید و محکم نمایید. این مراحل را در 2 طرف پنجره انجام بدهید.

بیشتر بخوانید:  فنون طراحی آشپزخانه کوچک

سپس میله های پرده را در جای خود نصب کنید و بررسی کنید که میله صاف و درست در جای خود قرار گرفته است. و قبل از نصب پرده ایرادهای آن را برطرف کنید.

بعد از نصب چوب پرده نوبت به نصب پرده ها می رسد، اگر از آستر و حریر استفاده می کنید ابتدا پرده ی زیری که آستر است را نصب کنید و بعد به سراغ پرده ی رویی بروید. بعد از اینکه گیره ها و قلاب ها را داخل هم قرار دادید در پوش ریل ها را ابتدا و انتهای ریل پرده قرار بدهید که از خارج شدن پرده از داخل ریل جلوگیری کنید.

روش نصب پرده,نصب پردهای ساده

نصب پردهای متفاوت

اکنون نوبت نصب پرده ها است

حال که نصب ریل پرده را انجام دادید، وارد مرحله آخر شدید و زمان نصب پرده ها است. اگر دو ردیف پرده دارید ابتدا پرده پشتی را نصب کنید و بعد به سراغ پرده رویی بروید. بعد از آویزان کردن پرده ها حتماً درپوش ریل ها را بر سر جای خود قرار دهید تا از خروج پرده از ریل جلوگیری کنید. با توجه به اینکه پرده های شما باز و بسته می‌شوند یا خیر یک طرف یا دو طرف ریسمان را به درپوش گره بزنید و محکم کنید. پرده شما نصب شد حال بنشینید و به نتیجه کارتان نگاه کنید و لذت ببرید!

طریقه نصب پرده,اموزش نصب پرده

مراحل نصب پرده

نحوه نصب ریل گریبر :

بهتر است بدانید که نحوه نصب ریل گریبر هم فرق چندانی با نصب ریل پرده معمولی ندارد. راهکار نحوه نصب ریل گریبر درست مانند مراحل بالا تکرار می شود. قبل از هر کاری باید شروع به اندازه گیری کنید و محل دقیق نصب را مشخص کنید. طول و عرض دقیق محل نصب پرده را مشخص کنید و همانند روش قبل علامت گذاری کنید. در نظر بگیرید که قرار است پرده شما تا کدام قسمت در زیر پنجره آویزان باشد و بهترین مکان را برای نصب ریل گریبر انتخاب ‌کنید.

اموزش نصب پرده,نصب پرده

نصب ریل گریبر

بیشتر بخوانید:  نمونه هایی از سنگ فرش باغ و حیاط

آموزش نصب پرده ی زبرا :

شما برای نصب پرده زبرا به دریل، پیچ گوشتی و متر نیاز دارید، در هنگام سفارش پرده زبرا حتما باید اعلام کنید که قصد دارید پرده را به سقف نصب کنید یا به دیوار.

برای نصب پرده زبرا به سقف شما به پایه سقفی نیاز دارید که به صورت پیش فرض داخل بسته بندی پرده موجود می باشد. در ابتدا به منظور نصبی صاف و دقیق، با استفاده از متر و مداد محل نصب بست را علامت گذاری کنید، با در نظر گرفتن اندازه پرده به فرض 1/5 متر ابتدا از 10 تا 15 سانتیمتر از محل اندازه گیری شده (انتهای طرفین پرده به سمت داخل) را علامت زده و سوراخ کنید.

سپس پایه ی پرده را به وسیله ی پیچ و رول پلاک به سقف نصب کند. سپس پرده را از قسمت پشت که دارای یک شیار می باشد داخل پایه سقفی قرار بدهید و قسمت جلویی پرده را به بالا فشار بدهید و با کمی فشار آن را داخل پایه چفت کنید. و قاب پرده زبرا را به پایه ی نصب شده وصل کنید.

اصول نصب پرده,اموزش نصب پردهای جدید

آموزش نصب پرده زبرا

روش نصب پرده های زبرا دیواری :

برای نصب پرده زبرا به صورت دیواری داخل بسته بندی پرده علاوه بر پایه ی سقفی پایه ی دیواری هم موجود می باشد. پایه ی سقفی به پایه ی دیواری که به صورت L می باشد متصل می شود، در ابتدا محل نصب بست را با متر و مداد علامت گذاری کنید، سپس آن را به وسیله ی پیچ و رول پلاک به دیوار نصب کنید. سپس پرده را از قسمت پشت که دارای یک شیار می باشد داخل پایه سقفی گذاشته و قسمت جلویی پرده را به بالا فشار بدهید و با کمی فشار آن را در داخل پایه چفت کنید. تا قاب پرده به پایه ی نصب شده متصل شود.

چنانچه عرض پرده ی شما بیش از 3 متر باشد، بهتر است که از 3 بست استفاده کنید.

نصب پردهای جدید,نحوه نصب پرده

نصب پرده زبرا به دیوار

برای شست و شوی پرده زبرا کافی است که پرده را از بست خارج کرده و پرده را با آب و کف بشویید.

 

منبع: بیتوته

[ad_2]

مطلب پیشنهادی

تصاویری از شیک ترین رادیاتور تزئینی

[ad_1] رادیاتورهای تزیینی مدل رادیاتور تزئینی یکی از گزینه های سیستم گرمایشی رادیاتور می باشد. امروزه …